Θέσεις Εργασίας

Στην COURIER CENTER, προσφέρουμε ένα περιβάλλον εργασίας υψηλών προδιαγραφών, δίνοντας χώρο στους ανθρώπους μας να εκφραστούν και να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό.

Στο πλαίσιο της συνεχούς μας ανάπτυξης μας, παρέχουμε συνεχώς ευκαιρίες σταδιοδρομίας αναζητώντας ανθρώπους με όραμα. Το ανθρώπινο μας δυναμικό ήταν και θα είναι πάντα το ανταγωνιστικό μας πλεονέκτημα. Επενδύουμε σε νέους ανθρώπους υψηλής εξειδίκευσης, ενώ παράλληλα φροντίζουμε την κατάρτιση του προσωπικού μας με την συμμετοχή τους σε σεμινάρια, συνέδρια και με την οργάνωση εσωτερικών εκπαιδεύσεων.

Οδηγός Μηχανής ή Αυτοκινήτου

Η COURIER CENTER είναι αφοσιωμένη στον πελάτη και το πρόσωπο μας απέναντι τους είναι οι οδηγοί μας. Σαν μέλος της ομάδας παραγωγής, θα οργανώνετε και θα ολοκληρώνετε παραλαβές και παραδόσεις δεμάτων σε μια καθορισμένη περιοχή.

Προσόντα:
Δίπλωμα οδήγησης μηχανής ή αυτοκινήτου
Απολυτήριο Λυκείου
Προϋπηρεσία 2-3 ετών σε οχήματα μεταφοράς
Εμπειρία στον κλάδο των ταχυμεταφορών θα εκτιμηθεί
Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού
Προσωπική παρακίνηση, ομαδικό πνεύμα
Άμεση διαθεσιμότητα εργασίας

Παροχές:
Ανταγωνιστικός σταθερός μισθός
Μηνιαίο Bonus παραγωγικότητας
Ολοκληρωμένο σύστημα εκπαίδευσης
Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
Ευκαιρίες εξέλιξης

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση

B2B Account Manager για Αθήνα & Θεσσαλονίκη

Η θέση αναφέρεται στον Διευθυντή πωλήσεων με πρωταρχική ευθύνη να αναπτύσσει και να διατηρεί ισχυρές σχέσεις με τους βασικούς πελάτες της εταιρείας για την αύξηση των εσόδων και τη διασφάλιση της ικανοποίησης των πελατών.

Αρμοδιότητες:
Ανάπτυξη & Διατήρηση πελατολογίου.
Δημιουργία και διατήρηση ισχυρών σχέσεων με το υπάρχον αλλά και δυνητικό πελατολόγιο της εταιρείας.
Εντοπισμός cross & up selling ευκαιριών σε υπάρχοντες πελάτες.
Εντοπισμός νέων ευκαιριών πωλήσεων.
Διαχείριση αιτημάτων πελατών & συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας για να διασφαλιστεί ότι οι ανάγκες των πελατών αντιμετωπίζονται αποτελεσματικά.
Συμμετοχή σε συναντήσεις πωλήσεων και άλλες δραστηριότητες επιχειρηματικής ανάπτυξης.

Προσόντα:
Προϋπηρεσία 3-5 ετών σε οργανωμένο περιβάλλον Β2Β πωλήσεων υπηρεσιών.
Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
Δυναμισμός, ευελιξία και ανάληψη πρωτοβουλιών
Πολύ καλή χρήση Η/Υ και προγραμμάτων MS Office
Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (γραπτή και προφορική)

Παροχές:
Ανταγωνιστικός μισθός βάσει εμπειρίας.
Ετήσιο Bonus παραγωγικότητας
Κινητό τηλέφωνο, Laptop & εταιρικό αυτοκίνητο.
Μηνιαία κάλυψη εξόδων μετακίνησης
Παροχή ιδιωτικής ασφάλισης

Η COURIER CENTER σέβεται και προστατεύει τα προσωπικά σας δεδομένα, σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή και Εθνική νομοθεσία περί Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων